Достапни линкови

Ерусалим: Седум повредени во бомбашки напад


Седум лица се повредени во бомбашкиот напад на палестинец-самоубиец во центарот на Ерусалим. Според медиумите повеќето од жртвите се повредени од шрапнели од експлозијата во која напаѓачот загинал.
XS
SM
MD
LG