Достапни линкови

Јужна Кореа: Профатен предлогот на Северна Кореа за продолжување на дијалогот


Јужна Кореа денеска го прифати севернокореанскиот предлог за продолжување на дијалогот за помирување. Прифаќањето дојде откако во Сеул и претходно во Пјонгјанг престојуваше рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов.
XS
SM
MD
LG