Достапни линкови

Софија: Откриена лабораторија за производство на дрога


Бугарската полиција денеска во близина на Софија откри илегална лабораторија за производство на синтетичка дрога. Притоа, како што е соопштено, биле уапсени четири лица и скоро седумдесет килограми материјал потребен за производство на синтетичка дрога.
XS
SM
MD
LG