Достапни линкови

Прешево: Денеска резултати од локалните избори


Денеска се очекуваат прелиминарните резултати од вчерашните локални избори во Прешево Медвеѓа и Бујановац. Одзивот бил добар, а инциденти не се регистрирани. Во Прешево доминира албанското население, а во Медвеѓа Србите, додека битката е најнеизвесна во Бујановац.
XS
SM
MD
LG