Достапни линкови

Турција: Расправа за датумот на предвремените избори


Турскиот парламент денеска расправа за датумот на предвремените избори. На дневниот ред се и пакетот реформски прописи како услов за приближување до Европската Унија, меѓу кои, укинувањето на смртната казна и употребата на курдскиот јазик во електронските медиуми.
XS
SM
MD
LG