Достапни линкови

Украина: 40 загинати во несреќа на авио митинг


Околу 40 лица загинаа, а 50 се повредени на аеромитингот украинскиот град Лвив, откако борбен авион од типот Сухој се урна во публиката. Се стравува дека бројот на жртвите на е конечен.
XS
SM
MD
LG