Достапни линкови

Австрија: Експлозија на рачна граната во дискотека


Најмалку 20 тинејџери се повредени во експлозија на рачна граната во една дискотека во австрискиот град Линц. Властите соопштија дека најчести гости на дискотеката биле српски и хрватски емигранти.
XS
SM
MD
LG