Достапни линкови

Индонезија: 53 повредени во експлозија на бомба


Во експлозија на бомба во христијанскиот дел на индонезискиот град Амбон се повредени најмалку 53 лица. Последниот инцидент ја зголеми тензијата меѓу спротивставените муслимани и христијани во провинцијата Малуку.
XS
SM
MD
LG