Достапни линкови

САД: Тревога за дипломатските претставништва


Американскиот Стејт Департмент прогласи тревога во сите дипломатски представништва поради заканите за терористички напади врз амбасадите во исламските земји. Заканите се телефонски упатени до неколку водечки американски медиуми.
XS
SM
MD
LG