Достапни линкови

Пакистан: Запленет шверцуван хашиш


Властите во пакистан запленија повеќе од 900 килограми хашиш прошверцуван од соседниот Авганистан. Ова е трета акција во последниве две недели кога се откриени големи количества дрога. Минатата недела се запленети повеќе од две тони хашиш, што доаѓал од Авганистан кој е еден од најголемите произведувачи на дрога.
XS
SM
MD
LG