Достапни линкови

Кофи Анан: Ситуацијата на Косово се подобрува


Состојбата на Косово се подобрува, но ситуацијата во Косовска Митровица сеуште е предизвик за УНМНИК, изјави генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан. Тој побара од југословенските власти да го искористат своето влијание за да се распуштат паралелните структури што и натаму постојат и да го подржат УНМИК во северниот дел на Косово.
XS
SM
MD
LG