Достапни линкови

Индија: 65 удавени при потонување на брод


Најмалку 65 лица се удавиле во индиската држава Керала кога бродот што превезувал патници преку река потонал. Се ставува дека билансот на загинатите не е конечен. Причина за несреќата е преоптовареност на бродот.
XS
SM
MD
LG