Достапни линкови

САД: Русија и САД одат кон нови односи на соработка


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд денеска изјави дека Соединетите Држави и Русија одат кон нови односи на соработка. Тој прецизира дека наскоро на двете земји не ќе им бидат потребни спогодби за контрола на нуклеарното оружје. И Америка и Британија имаат нуклеарно оружје но не преговараат за негово намалување, рече Рамсфелд.
XS
SM
MD
LG