Достапни линкови

САД: Пауел во Индија и Пакистан


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска замина за Индија и Пакистан на разговори за натамошно намалување на тензиите меѓу тие две земји. Со иста цел во регионот престојува и еврокомесарот Хавиер Солана.
XS
SM
MD
LG