Достапни линкови

Израел: Тенкови влегоа во Газа


Израелски тенкови и булдожери изутрината влегоа во градот Газа. При тоа, како што јавуваат агенциите, биле повредени тројца палестинци и уништени неколку згради. Израелската војска одби да ја коментира најновата офанзива.
XS
SM
MD
LG