Достапни линкови

Авганистан: Ал-Каеда не е воена закана


Терористичката мрежа Ал-Каеда не е воена закана за Авганистан, изјави председателот на таа земја Хамид Карзаи. Тој сепак додаде дека Ал-Каеда има и натаму доволно капацитет да спроведе терористички акции.
XS
SM
MD
LG