Достапни линкови

Москва: Сорос нема да ја напушти Русија


Фондацијата Сорос нема да ја напушти Русија и ќе ја продолжи таму својата важна мисија. Ова се вели во писмото на американскиот милијардер Џорџ Сорос откако неговата фондација во Москва доби закани дека ќе биде избркана од просториите поради спорот околу договорот за изнајмување.
XS
SM
MD
LG