Достапни линкови

Пеќ: Десет загинати во сообраќајка


Автопатот меѓу Косово и Црна Гора е затворен поради големата сообраќајна несреќа во која животот го загубија 10 лица, а повеќе од 30 се повредени. Несреѓата се случила рано изутрината во близина на градот Пеќ. Според медиумите станува збор за автобус кој ги превезувал туристите од Улцињ до Приштина.
XS
SM
MD
LG