Достапни линкови

Софија: Посета на Свилановиќ


Шефот на југословенската дипломатија Горан Свилановиќ престојува во дводневна посета на Бугарија. За време на посетата се очекува потпишување на спогодбтата за патен сообраќај и транспорт меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG