Достапни линкови

Јапонија: Пораст на бројот на самоубиства


Бројот на самоубиствата во Јапонија, поради лошите економски услови, повторно е во пораст – соопшти јапонската полиција. Јапонската економија стагнира веќе десет години и стапката на невработеност достигна 5,4 насто.
XS
SM
MD
LG