Достапни линкови

Париз: Сменети шефовите на двете разузнавачки служби


Шефовите на двете француски тајни служби-разузнавачката и дирекцијата за безбедност и котраразузнавање се сменети откако е откриено дека во нив се водела истрага против францускиот председател Жак Ширак. Имено, парискиот весник ле Монд откри дека на барање на поранешната социјалистичка влада во двете служби се спроведувала истрага за компромитрација на Ширак.
XS
SM
MD
LG