Достапни линкови

Грција: Уапсен уште еден член на терористичката група 17-ти ноември


Грчката полиција уапси уште едно лице за кое се смета дека е припадник на терористичката организација 17-ти Ноември. Станува збор за Константин Телиос учител од Солун кој сам се пријавил во полицијата признавајќи дека учествувал во планирањето атентати врз двајца високи грчки функционери во 92-та и 89-тата година. Со тоа бројот на уапсени и осомничени припадници на радикалната марксистичка организација 17 Ноември, се искачи на 11 лица.
XS
SM
MD
LG