Достапни линкови

Пакистан: Затворен францускиот конзулат во Карачи


Франција го затвори својот конзулат во пакистанскиот град Карачи, од безбедносни причини. Решението за ова е донесено по нападот на американскиот конзулат во тој град минатиот месец и поставувањето на автомобил бомба пред еден хотел во Карачи во мај, кога 11 французи загинаа.
XS
SM
MD
LG