Достапни линкови

Србија: Запленето поголемо количество оружје


Полицијата во јужна Србија заплени големо количество оружје во куќа на еден Албанец во село Доброшин, на административната линија со Косово. Станува збор за откривање најголемо количество муниција, мини, ракети и бомби, по прекинот на судирите во јужна Србија минатата година. Село Доброшин во тоа време се сметаше за седиште на илегалната Ослободителна Војска на Прешево, Бујановац и Медвеѓа.
XS
SM
MD
LG