Достапни линкови

Белорусија: Засилување на економските и научни врски со Ирак


Белорусија ќе ги засили економските и научните врски со Ирак, изјави шефот на дипломатијата Павел Латушка по еднонеделната посета на ирачкиот министер за воена индустрија Абдул Мула Ховеиш на Минск. Латушка соопшти дека соработката Белорусија-Ирак ќе биде во рамките на договорот меѓу Обединетите Нации и Ирак „Нафта за храна“.
XS
SM
MD
LG