Достапни линкови

ОН: Серџо Виеира де Мело Висок Комесар за човекови права


Серџо Виеира де Мело е наследникот на Мери Робинсон на функцијата Висок Комесар за човекови права на Обединетите Нации. Бразилскиот дипломат ја предводеше мисијата на Светската Организација во Источен Тимор, беше прв преставник на Косово кога беше воспоставен протекторат во 1999 година.
XS
SM
MD
LG