Достапни линкови

Црна Гора: Парламентарни избори на 6-ти октомври


Црно-горскиот претседател Мило Ѓукановиќ соопшти дека парламентарните избори во Црна Гора ќе се одржат на 6-ти октомври. Црно-горскиот парламент се самораспушти откако пропаднаа обидите за формирање нова влада.
XS
SM
MD
LG