Достапни линкови

Србија: Министерството за правда не е вмешаво во шверц со цигари


Српското министерство за правда денеска ги демантираше тврдењата за вмешаноста на оваа инситуција во шверц со цигари. Весникот Блиц имено објави дека српското министерство за правда без јавен тендер и овозможило на една приватна фирма како се наведува велепродажба на шверцувани цигари. Советникот во српското министерство Божо Прелевиќ изјави за Блиц дека дуванската мафија годишно во Србија пласира околу 4 милиони шверцувани цигари.
XS
SM
MD
LG