Достапни линкови

Македонија: Алити најави коалиција со партиите на Ахмети и Хаџиреџа


Лидерот на ПДП Абдурахман Алити денеска најави предизборна коалиција меѓу неговата партија и партиите на Али Ахмети и Хаџиреџа. Тој соопшти дека за коалицирањето со овие партии било разговарано за време на неговиот престој во Вашингтон и оти оттаму се добиени позитивни сигнали. Алити не е загрижен поради присуството на Хаџиреџа на американската црна листа, бидејќи, како што рече тој ретерирал во неговите ставови за федерализација на Македонија.
XS
SM
MD
LG