Достапни линкови

ОН: Кофи Анан го критикува предлогот на Израел


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан го критикуваше израелскиот предлог да ги протера роднините и семејствата на палестинските милитанти доколку тие ги охрабруваат или се вклучени во терористички напади. Овој израелски предлог првиот човек на светската организација го оцени како колективна казна за палестинскиот народ што не може да биде оправдана со израелската потреба за одбрана од тероризмот.
XS
SM
MD
LG