Достапни линкови

Србија: Зголемување на напорите за апсење на Ратко Младиќ


Српските власти и ветиле на главната обвинителка на хашкиот трибунал Карла дел Понте дека ќе ги зголемат напорите за апсење на поранешниот командант на војската на Република Српска Ратко Младиќ. Според белградските медиуми дел Понте, за време на престојот во Белград, на српските власти им ги дала локациите каде Младиќ би можел да се наоѓа, како и обемен материјал за неговите активности во последниве шест месеци.
XS
SM
MD
LG