Достапни линкови

САД: Јурисдикацијата на меѓународниот суд никогаш нема да се прифати


Соединетите Американски Држави никогаш нема да прифатат нивните војници да бидат под јурисдикција на Меѓународниот кривичен суд – повтори синоќа американскиот председател Џорџ Буш во Форт Драм. Тој истовремено се обврза дека ќе ја штити американската војска од како што рече меѓународните судови и комисии што имаат сопствени преокупации.
XS
SM
MD
LG