Достапни линкови

Њу Делхи: Посета на шефот на британската дипломатија


Шефот на британската дипломатија Џек Стро пристигна во Њу Делхи на разговори посветени на смирување на тензиите меѓу Индија и Пакистан. По доаѓањето Стро изрази задоволство што двете земји и по макаскрот во кашмир на 13 јули, кога загинаа 28 луѓе покажаа релативна воздржаност.
XS
SM
MD
LG