Достапни линкови

САД: Џон Мегоу поднесе оставка


Шефот на американската владина агенција за безбедност во сообраќајот Џон Мегоу поднесе оставка на функцијата не наведувајќи официјална причина. Агенцијата е формирана по терористичките напади на 11 септември заради подобрување на безбедноста во сообраќајот. Заминувањето на Мегоу се поврзува со критиките во јавноста дека во работата на агенцијата не се доволно вклучени членови на американскиот конгрес и аеродромски претставници.
XS
SM
MD
LG