Достапни линкови

Јалта: Самит на групата ГУАМ


Претседателите на Азербејџан, Грузија, Молдавија и Украина денеска на Јалта го започнуваат дводневиот самит посветен првенствено на можноста за воспоставување зона за слободна трговија меѓу четирите земји. Истворемено се очекува шефовите на државите членки на таканаречената група ГУАМ да потпишат договор за борба против тероризмот, организираниот криминал и перењето пари.
XS
SM
MD
LG