Достапни линкови

САД: Средба на Буш со шефовите на дипломатии на три арапски земји


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска ќе се сретне со министрите за надворешни работи на Египет , Јордан и Саудиска Арабиа во надеж дека ќе ја добие нивната подршка за промена на Палестинското раководство. Овие разговори доаѓаат по последниот самоубиствен бомбашки напад за кој Израел го обвинува палестинскиот лидер Јасер Арафат.
XS
SM
MD
LG