Достапни линкови

Косово: Реџепи вети борба против организираниот криминал


Косовскиот премиер Бајрам Реџепи вети дека ќе направи повеќе во борбата против организираниот криминал и трговијата со бело робје на Косово. Оваа изјава следеше по вчерашната средба во Берлин со германскиот шеф на дипломатијата Јошка Фишер.Реџепи изјави дека тој и Штајнер се согласуваат со политиката на не толеранција во борбата против криминалот и корупцијата.
XS
SM
MD
LG