Достапни линкови

Ирак: Надворешни сили никогаш нема да ја соборат владата


Надворешните сили никогаш нема да можат да ја соборат ирачката влада, се вели во говорт на ирачкиот претседател Садам Хусеин поповод 34 годишнината на револуцијата со која тој дојде на власт во оваа земја. Минатата недела американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека ќе ги употреби сите средства што му се на располагање за да го симне режимот во Ирак.
XS
SM
MD
LG