Достапни линкови

Израел: Одложена средбата со палестински претставници


Израел ја одложи средбата со палестинските преставници закажана за денеска поради нападот врз автобусот во кој вчера загинаа 7 а беа ранети 20 израелци.Средбите не може да се одржуваат истовремено со погребите , изјави портпаролот на израелската влада одложувајки го состанокот. Во меѓувреме израелските сили убија еден палестинец за кој се претпоставува дека учествувал во вчерашниот напад врз автобусот на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG