Достапни линкови

Велика Британија: Шест загинати при уривање на хеликоптер


Пет лица загинаа е шест се сметаат за изчезнати, кога цивилен хеликоптер синоќа се урна недалеку од Грејт Јермут во Велика Британија, соопштија спасувачките екипи. Пет тела се пронајдени, изјави портпаролот на крајбрежната стража на Грејт Јармут која ги координира спасувачките операции. Тој соопшти дека во хеликоптерот се наоѓале 11 лица.
XS
SM
MD
LG