Достапни линкови

Њујорк: Русија вети помош за изборите во Пакистан


Шефот на Руската Дипломатија Игор Иванов, синоќа во Њујорк вети помош од неговата земја во спроведувањата на изборите на палестинските територии во толкава мера колку што налага ситуацијата. Иванов по состанокот на четворката за блиско-источната криза додаде дека руските наблудувачи како и во 1996 година ќе ги надгледуваат изборите и можно е Русија да помогне околу техничите прашања на спроведувањето на изборите.
XS
SM
MD
LG