Достапни линкови

САД: Рамсфелд наредил проценка на евентуални воени планови


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави денска дека наредил повторна проценка на сите евентуални воени планови, вклучувајќи ги и оние што се однесуваат на можната воена акција против Ирак. Тие планови нема да и бидат преставени на јавноста, дури и во случај американскиот претседател Џорџ Буш да реши со помош на војската да го смени режимот во Ирак, изјави Рамсфелд за Си Ен Ен.
XS
SM
MD
LG