Достапни линкови

Индија: Најмалку 11 загинати во индискиот дел на Кашмир


Најмалку 11 лица се убиени во последните 24 часа во индискиот дел на Кашмир , соопшти индиската полиција. Индиската војска го убила Зубаир Кан кој бил припадник на главното исламистичко движење во Кашмир –Хизбул Муџахедини – а полицијата претпоставува дека тој бил одговорен за повеќе од 100 убиства.
XS
SM
MD
LG