Достапни линкови

Русија: Средба на министрите за одбрана на Русија и Британија


Министрите за одбрана на Русија и Велика Британија Сергеј Иванов и Џефри Хун , пристигнаа во Санкт Петерзбург каде што денеска ќе ги разгледуваат проблемите на меѓународната безбедност и билатералната воена соработка. Како што соопшти агенцијата РИА, во амбасадата на Британија, нивните разговори ќе бидат неформални и без присуство на новинари.
XS
SM
MD
LG