Достапни линкови

САД: Пауел поддржува избор на ново палестинско раководство


Американскиот државен секретар Колин Пауел повтори дека администрацијата на американскиот претседател Џорџ Буш го подржува изборот на ново палестинско раководство, но би сакал да го разгледа планот со кој Јасер Арафат би бил преместен на некоја друга позиција. Ова е формула која со задоволство би ја разгледал, рече Пауел коментирајки ги сугестиите дека Арафат треба да биде член на претседателството и на тој начин го отвори патот за избор на палестински премиер.
XS
SM
MD
LG