Достапни линкови

Турција: Предвремени избори на 3-ти ноември


Лидерите трите турски владејачки партии се согласија предвремените парламентарни избори да се одржат на 3-ти ноември. Ова е соопштено по средбата на премиерот Булент Еџевит со лидерите на коалиционите партии. Турската влада денеска го загуби мнозинството во парламентот.
XS
SM
MD
LG