Достапни линкови

САД: Буш предложи нов проект за внатрешна безбедност


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Конгресот го предложи новиот проект за внатрешна безбедност. Според предлогот, одговорноста за безбедноста во Соединетите Држави треба да ја има нов департмент, кој ќе се грижи за спречување терористички напади, и ќе ги обедини сите досегашни 22 агенции за безбедност.
XS
SM
MD
LG