Достапни линкови

Египет: Мурафат смета изолацијата на Арафат би била грешка


Израелскиот министер за одбрана денеска во Египет разговара за напорите за изолација на палестинскиот лидер Јасер Арафат. Според египетскиот претседател Хосни Мубарак тоа би било грешка бидејки единствено Арафат има авторитет меѓу палестинците и може да обезбеди мир со Израел.
XS
SM
MD
LG