Достапни линкови

Економија: Паритет на еврото со доларот


Еврото постигна паритет со доларот за прв пат од фебруари минатата година. Доларот, како што јавуваат , агенциите се најде под силен удар од Април годинава по сомневањата во силината на американското опоравување кредибилитет на сметковните стандарди со што се намалии довербата во коорпорациска Америка.
XS
SM
MD
LG