Достапни линкови

Филипини: 66 загинати во немири за време на локалните избори


Во уличните немири за време на локалните избори на Филипините загинале 66 лица, од кои 16 кандидати за локалните власти, а 20 биле повредени, е соопштено во Манила. Над две илјади резервисти ги обезбедуваа гласачките места, како помош на веќе распоредените неколку илјади војници во ризичните области.
XS
SM
MD
LG